• bilgi@dentarya.com
  • 0541 336 58 75
test-bg
Uygulamalarımız
test-bg
Uygulamalarımız
İŞLEMLERİMİZ

img
Pedodonti
(çocuk diş hekimliği)

Pedodonti, 0-13 yaş arası çocukların süt ve kalıcı dişlerinin sağlıklı bir şekilde korunmasıyla ve bu dişlerde genetik, travmatik, çürük gibi nedenlerle oluşabilecek sorunların tedavisiyle ilgilenir. Bebeklik çağından itibaren ağız, diş ve çene gelişimini izleyerek olası problemlerin önüne geçmek için koruyucu önlemler ve tedaviler sunar.

img
İmplantoloji

İmplantoloji, Kaybedilen dişlerin yerine tedavi amacıyla yerleştirilen, bir süre sonra kemik dokusuyla kaynaşan, doğal bir diş gibi iş görebilen, çoğunlukla titanyumdan oluşan vidalardır. İmplantlar çene kemiğine lokal anestezi altında tek seansta, sayıca fazla ise birkaç seansta uygulanabilir. Estetik ve dayanıklılık bakımından oldukça üstündür.

img
Ortodonti

Ortodonti, çarpık dişlerin teşhis ve kontrolünü sağlar. Alt çenenin önde ya da geride olması gibi bozukluklar hastanın yaşı göz önünde bulundurularak tedavi yöntemine karar verilir. Hasta ergenlik çağında ve alt-üst çene yapısının geride olması durumu mevcut ise ortodontik tekniklerle tedavisi mümkündür. Eğer hasta yetişkin ise, iskeletsel bozukların tedavisi ortodonti ve cerrahi işbirliği ile gerçekleştirilir

img
Konservatif Tedavi

Konservatif diş tedavisinde, mine ve dentin kısımlarında oluşan çürükler, diş hekimliğinde kullanılan özel aletlerle temizlenir. Sonrasında sağlam kalan diş dokuları korunarak eski diş yapısı ile aynı şekil alacak biçimde doldurulur ve dişin tekrar eski fonksiyonunu yerine getirmesi sağlanır. Günümüzde en sık kullanılan dolgu malzemeleri; amalgam, porselen veya kompozit dolgu malzemeleridir.

img
Protetik Diş Tedavisi

Protetik diş tedavisi ile kaybedilen dişlerin yerine, ağız bütünlüğünü bozmayacak şekilde, estetik bir görüntüde çeşitli protezler konulur. Kişilere çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını geri kazandırarak ağız ve diş sağlığına da önemli katkıda bulunur. Protetik diş tedavisinde, genel olarak ‘’hareketli protez’’ ve ‘’sabit protez’’ olmak üzere 2 temel yöntem uygulanır. Hareketli protez; Zirkonyum Destekli ve metal destekli olmak üzere 2 ayrı gruba, sabit protezde; total (tam diş) protez ve Bölümlü protez olmak üzere ikiye ayrılır.